Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Malownicza śródziemnomorska wyspa – jak ją zwiedzać najefektywniej

10 października 2020
Gdy na dworze robi się chłodno i ponuro wielu z nas wraca myślami do minionych wakacji i ciepłych dni przepełnionych słońcem. Aczkolwiek dla chcącego nic trudnego – w Europie i na świecie istnieje wiele miejsc, gdzie jeszcze końcowych miesiącach roku pogoda jest słoneczna i temperatury są znacznie wyższe niż w Polsce.

Port

Autor: Udo Schröter
Źródło: http://www.flickr.com
Można zatem jak najbardziej udać się tam na dłuższy weekend. Pod uwagę warto brać chociażby Majorkę. Majorka to najcieplejsza wyspa położona w zachodniej części Morza Śródziemnego, w archipelagu Balearów. Lato jest tu wyjątkowo długie i upalne, a zima łagodna. Wyspa oferuje dostęp do nieskazitelnej wody gwarantując możliwość długiego odpoczywania na plaży przy nadmorskim wybrzeżu, tudzież romantycznych spacerów o zachodzie słońca. Dla miłośników nurkowania czysta woda oferuje także niemałą gratkę, gwarantując niezapomniany podwodny świat do nurkowania. Ale wyspa to nie tylko wspaniała roślinność i morze, to również możliwość zobaczenia pięknych budowli i okolic. Z ciekawą architekturą spotkamy się między innymi w stolicy Palma de Mallorca, która jest przy okazji jednym z ważniejszych portów całego archipelagu.

Deptak

Autor: Per Sander Helenius
Źródło: http://www.flickr.com

Malowniczo prezentują się również mniejsze miasteczka, które niejednokrotnie zachowują urok tradycyjnej budowy przenosząc nas w zupełnie inny świat. Przykładem może być miasteczko Soller czy Deia, które słynie z kamiennych domów i wąskich uliczek oraz sadów oliwnych malowniczo rozciągających się po Majorce.

Oczywiście Majorka ma także mnóstwo standardowych atrakcji do zaproponowania – nocne kluby, Spa, korty i podobne.

Nie ociągaj się! Jeśli zaciekawił Cię nasz wpis, to przejdź na adres www i odkryj, co dla Ciebie z przyjemnością stworzyliśmy.

Na jesieni, jak w wielu miastach turystycznych ruch się zmniejsza, więc to idealny sposób na skorzystanie z dostępnych atrakcji dla wszystkich, którzy nie lubią tłumów.

Zresztą biura podróży właśnie jeśli chodzi o Majorkę zapewniają klientom bardzo atrakcyjne oferty last minut na jesień. Jeżeli zatem możemy pozwolić sobie na kilka dni wolnego w tym czasie warto zwiedzić tutejsze okolice, przez wielu uważane za prawdziwy raj na ziemi. Tutejszych plaż i okolic po prostu nie można nie zobaczyć.

Niniejszy tekst porusza faktycznie istotnie sprawy, ale sprawdź jeszcze te informacje – z pewnością będziesz zdania, że są warte zapamiętania.

Warto wybrać się tu z kimś bliskim czy choćby ze znajomymi i spędzić wspaniale czas na tej pięknej hiszpańskiej wyspie.

You Might Also Like