Bpgew
Tajemnice wschodu.

Czy dni papierowych gazet są rzeczywiście policzone? Jak to naprawdę się prezentuje? Czy naprawdę jest tak źle?

11 października 2018
Mogą być informacyjne, branżowe, fachowe lub choćby promocyjne. Magazyny, czasopisma czy gazety to świat barwnych okładek, materiałów prasowych i pięknych zdjęć.

Otaczają nas z każdej strony, oferowane tytuły ciężko zliczyć. Wiele z nich jest już bardzo długo, pozostałe mają przeciętny staż, wiele nie wytrzymało na rynku nawet paru miesięcy. I choć poziom czytelnictwa sukcesywnie się obniża to stale jakoś dają radę.

Gazeta

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Nie do zdarcia są chyba magazyny branżowe, ponieważ zawsze w konkretnej grupie zawodowej będzie na nie zbyt. Nie ukazują się one w wielkich nakładach, lecz udaje się je sprzedać prawie wszystkie. Ich cena nie jest niska, ponieważ są wypełnione niezwykle specjalistyczną treścią, jaką ciężko znaleźć choćby w internecie. Jeśli chodzi o pozostałe gazety czy magazyny, to największą właśnie konkurencję stanowi internet. Jeśli nie możemy czegoś przeczytać w internecie otrzymujemy to na papierze (tak jest dokładnie w przypadku pism branżowych), jednakże z drugiej strony zwykłe magazyny dla wszystkich zawierają raczej to, co znajdziemy także w internecie.

Z tego powodu obniża się poziom nabywania tych gazet. Jeszcze jakoś sobie dają radę miesięczniki czy tygodniki, lecz już dzienniki powolutku chyba się żegnają z papierem. Co interesujące, w w tym zestawieniu jedna pozycja wydaje się niezagrożona. To gazetki promocyjne. Nie jest istotne, czy mówimy o tego typu gazetkach z branży spożywczej czy sprzętu AGD, ich ilość wcale się nie obniża, ba, jest ich coraz więcej. Nie tylko duże sklepy korzystają z takiej formy promocji, ale też małe sklepiki osiedlowe. To dość prosty i dość niedrogi sposób żeby dotrzeć do wielu ludzi. Wielu, szczególnie młodych ludzi nie zwraca na nie uwagi, gdyż ich światem jest internet, lecz dla trochę starszych ludzi to ciekawe źródło wiedzy jak .

Nie wydaje się więc, by tego typu forma mogła zniknąć z rynku. W sumie, jakby tak się stało, to wielu ludzi poczuło by się dziwne. Są już tak przyzwyczajeni do różnorodnych ciekawych promocji, które oferują sklepy, że ciężko by im było z dnia na dzień wrócić do starego stanu. To jednocześnie także duży kłopot dla wielu sklepów, gdyż takie prześciganie się w najbardziej atrakcyjnych promocjach doprowadziło do tego, że aktualnie, kto nie bierze udziału w tym wyścigu ten odpada w przedbiegach.

You Might Also Like