Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Przez jaki okres trzeba składować przeróżne firmowe akta?

24 lipca 2020
W każdej korporacji powinien panować ład i nie idzie tu o to, że powinno być w każdym miejscu posprzątane. Trzeba dbać o to, żeby porządek istniał również u księgowej i w dziale zamówień oraz we wszystkich wydziałach w spółce.
Istotne jest, aby dokumenty szybko obiegały w firmie przez działy, jakich się tyczą.

buty

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu księgowość posiada wszystkie faktury. Dział odpowiedzialny za zlecenia, posiada ogólną dokumentację dotyczącą nabywanych produktów lub usług. Obieg akt w firmie powinien przebiegać sprawnie. To właśnie przeważnie od tego jest zależna jakość usług oferowanych przez konkretne przedsiębiorstwo. Istotne jest, żeby wszyscy członkowie personelu w firmie przestrzegali określonych zasad, np. zapisywali akta w jednym końcowym miejscu czy też dodawali datę do nazwy akt.

Czy po przestudiowaniu publikowanego artykułu masz ochotę dowiedzieć się czegoś więcej na opisywane zagadnienie? Jeżeli tak, to prześledź tekst, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu świeże dane.

Jest to konieczne, żeby utrzymać prządek w dokumentacji firmowej. Ważne jest także, żeby członkowie personelu robili kopie dokumentów – to okaże się niezwykle potrzebne w wypadku zaginięcia.

pieluchy

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Aby nie zajmować miejsca przedawnionymi już papierami, należałoby pamiętać, przez jaki czas należałoby składować różnego typu dokumenty. Dokumentację księgową czyli rejestry VAT, dokumenty sprzedaży i zakupu należałoby przechowywać przez okres pięciu lat. Dokumentację powiązaną z ZUS należałoby składować zgodnie z ustawą również przez okres pięciu lat od dnia ich przekazania w formie dokumentu pisemnego albo elektronicznego. Obowiązek magazynowania dokumentacji kadrowej wynika z kodeksu zatrudnienia.

Jak wynika z jego zawartości, zwierzchnik jest zobligowany do magazynowania dokumentacji związanej ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych w uwarunkowaniach nie grożących uszkodzeniem albo zniszczeniem.

You Might Also Like