Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Czy broszurę można by uszlachetnić oraz jak duża może być tego typu broszura?

12 października 2020
Poligrafia to taka dziedzina techniki, która specjalizuje się procesami wytwarzania różnego typu formularzy. Ich zastosowanie jest bardzo duże. Aktualnie, kiedy nie mamy za dużo czasu na czytanie, niezwykle popularne jest drukowanie gazetek bądź mniejszych książeczek o zawartości informacyjnej.

Nazywamy je broszurami i możemy w nich zamieścić o wiele więcej treści, niż w wypadku wspomnianych folderów. Taka forma publikacji może zostać wydana w postaci nie oprawionej albo oprawionej w miękką oprawę. Tego typu broszura mogłaby posiadać do czterech arkuszy, co oznacza 64 strony. Jeśli pragniemy wydać swoją takiego typu publikację, druk broszur powinien być poprzedzony wyborem konkretnej drukarni oraz papieru (ten mógłby być np. kredowy, offsetowy lub ozdobny), jaki ma być użyty i sposób łączenia poszczególnych stron.przejrzyj ofertę beton strukturalny beton strukturalnyIstotny dla odbiorcy jest też nakład, chociaż większość drukarni proponuje wydruk tego typu publikacji w dowolnej ilości. Jest to możliwe między innymi dlatego, że dysponują one zarówno drukarnią cyfrową oraz offsetową. Istotne jest to, że od planowanego nakładu zależny jest wybór palety barw. W przypadku druku broszurek w niskim nakładzie, wykorzystuje się podstawową paletę CMYK, z kolei przy większych nakładach tzw. paletę Panteon.
mężczyzna

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
Oprawa tego typu broszury może być klejona, tzw.sprawdź serwis dobra sucha karma dobra sucha karmazeszytowa albo szyta (ma w tym czasie 2 lub 4 oczka do wpinania do segregatora).

W czasie ustalania w drukarni typu oprawy, bierze się pod uwagę nie tylko tzw. gramaturę papieru czy też objętość i format broszury, ale również zakładaną żywotność takiej broszury. Należałoby wspomnieć, że przy druku broszurek można by również przy pomocy niektórych metod uszlachetnić wybrane kartki albo ogólną broszurę.

You Might Also Like