Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Jakie mapy możemy obecnie zakupić bądź zwyczajnie posiadać w zasięgu ręki?

16 lutego 2021
Aktualnie posiadamy szczęście móc podróżować prawie po całym globie. Jest to raczej kwestia czasu oraz posiadanej na ten cel gotówki. Zanim jednak wybierzemy Wyspy Kanaryjskie czy też Teneryfę, musimy dobrze obmyślić cały wyjazd.

mapa

Autor: Mekanoide
Źródło: http://www.flickr.com

Przecież tak robią nie tylko turyści, lecz również profesjonalni podróżnicy.
Nim zatem spakujemy swe walizki, powinniśmy zakupić tak konieczny składnik oprzyrządowania jak dobra mapa. Tak, to prawda, że obecnie można kupić urządzenie GPS bądź zwyczajnie korzystać z nawigacji wgranej do smartfona, jednak nic nigdy nie zastąpi efektu pracy kartografa. Przecież w urządzeniu elektronicznym w każdym wypadku może się wyczerpać bateria albo możemy znaleźć się w obszarze, w jakim nie ma dostępu do sieci komórkowej. Powodów braku możliwości wykorzystania nawigacji GPS są dziesiątki.
opony do BMW

Autor: Marko Backovic
Źródło: http://www.flickr.com
busy

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętaj również, że istnieją różne rodzaje map. Istnieje więc mapa geologiczna, klimatyczna czy polITyczna. Osobną grupę stanowią również mapy historyczne, jakie przedstawiają np. zjawiska o charakterze społecznym i politycznym w różnorodnych okresach z przeszłości. Przeważnie są to mapy powszechne, zebrane w książkach historycznych lub mapy naścienne. Jeszcze odmienna mapa może zostać wykonana przez osoby, jakie w niedługim czasie planują zawrzeć związek małżeński. Innymi słowami to może być mapka dojazdu do kościoła lub do restauracji, w jakiej odbędzie się przyjęcie weselne.

Wszystko więc jest zależne od zadania konkretnej mapy, jednak aktualnie nie ma najmniejszego kłopotu z dostępem nawet do map Księżyca, ponieważ taka gałąź nauki jak kartografia jest aktualnie niezwykle rozwinięta.

You Might Also Like