Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Świadome zakupy

14 czerwca 2019
Przywykliśmy się już do obecności w naszym otoczeniu kolorowych kartonowych opakowań, jednakże ekolodzy uważają, że nie są one przyjazne dla natury. Dotychczas jednakże zwycięża komfort papieru wielowarstwowego. Producenci żywności cenią sobie ten rodzaj opakowań ze względu na jego lekkość a także możliwości nadruku dowolnej informacji, co daje ogromne możliwości. Jeżeli do tego dodamy jeszcze fakt iż produkcja opakowań posiada charakter masowy, a więc i informacja na nich wydrukowana dojdzie do całej masy klientów – przy obecnej sporej konkurencji jest to pozytyw nie do odrzucenia.

opakowanie

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com
Również konsumenci są z takich opakowań zadowoleni ze względu na ich mały ciężar.

Czy masz wątpliwości odnośnie do omawianej kwestii? Jeżeli tak, to wejdź tu i poznaj informacje (vincent.pl/maszyny-pakujace/owijarki-do-palet/talerzowe/) na to zapytanie – niewątpliwie okażą się one niezwykle interesujące.

Forma opakowań też ma znaczenie. Można w sklepach nabyć dajmy na to produkty mleczne w kartonikach o dowolnych kształtach. Nawet silny w innych branżach trend ekologiczny zdaje się być tutaj słabszy. Produkcja opakowań zdaje się rządzić swymi prawami (być może wyjątkiem jest tu segment toreb foliowych). Tymczasem wystarczyłoby chociaż w jakiejś części opakowań powrócić do starych, sprawdzonych rozwiązań jak przykładowo stosowanie flaszek szklanych (czytaj więcej o produkcji opakowań). Co prawda produkcja (polecamy http://ergon.net.pl/) opakowań szklanych nastręcza niemało nakładów energii jak też może zatruwać otoczenie – huta nie będzie najbezpieczniejsza ekologicznie – równoważy to jednak fakt że największym walorem takich zapakowań jest możliwość użycia ich parokrotnie, a zatem w ostateczności nastąpi obniżenie produkowanych odpadów. Co więcej są one w 100 procentach wykorzystane do produkcji następnych (gdy już ulegną zniszczeniu) co w pełni odpowiada postulatom ekologów. Z jakiego powodu zatem o wiele więcej mamy na rynku mniej ekologicznych opakowań? Z jednej strony może być to wina bilansu ekonomicznego – produkcja opakowań ze szkła zdaje się być droższa od ich konkurentów z kartonu. Z drugiej strony nie ma przejawów wyraźnego nacisku ze strony klientów na zmianę typu opakowań. Być może jednak coś się zmieni, bowiem świadomość ekologiczna wśród rodaków ciągle zwiększa się, tak więc z biegiem czasu być może nacisk konsumentów na produkcję opakowań w wyższym stopniu ekologicznych wzrośnie. Na dzisiaj zostaje nam w takim stopniu na ile jest to możliwym być ekologicznymi i kupować wyroby w sposób ekologiczny opakowane.

You Might Also Like