Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Kompresory czym są i do czego służą?

6 października 2020
Sprężarki służą do pozyskiwania wysokich ciśnień sprężonego gazu albo wymuszania jego transferu. Znajdują wykorzystanie tak w przemyśle, jak też w sprzęcie domowego użytku, dla przykładu w suszarce czy też w wiatraku.

Kompresor jest jednym z rodzajów sprężarki. Co winniśmy wiedzieć o nim? Czasem używa się fałszywej nomenklatury sugerującej, że kompresory jak też sprężarki to to samo.

Te informacje pochłonęły Cię kompletnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej laser naczyniowy danych na pozostałych stronach – odnajdziesz je, klikając w odsyłacz znajdujący się poniżej.

Wynika to ze zbyt dokładnego tłumaczenia frazesu z języka angielskiego – compressor. Tak więc dla uproszczenia możemy używać owych słów zamiennie, jednakże miejmy na uwadze, iż każdy kompresor jest sprężarką, ale nie wszelka sprężarka jest kompresorem.

klucze

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations

Z kompresorem wszyscy się spotkaliśmy choćby na stacji benzynowej, służy on do napompowania kół. Trzeba podjechać autem jak najbliżej Urządzenia, a następnie bierzemy w dłoń wąż przymocowany do przyrządu po czym kierujemy go do opony. Węża nakładamy na wentyl i pomnąc o założeniu blokady, nieco dociskamy, zaś następnie zwalniamy blokadę.

Chodź tu i zobacz dodatkowe informacje (https://enoshop.pl/) dotyczące niniejszego wpisu. Przeczytasz w tamtym miejscu pokrewne materiały, które niewątpliwie Cię zafascynują.

Kompresory mogą być mechaniczne albo elektryczne. W pierwszym razie wystarczy nacisnąć guzik „start”, w drugim, niestety, należy pompować osobiście. Po skończonym pompowaniu znów przyciskamy język blokady, i potem żwawo uwalniamy wentyl. Omawiane urządzenia przydadzą się nie tylko w warsztatach wulkanizacyjnych. Kompresor olejowy stosuje się również w zakładach lakierniczych albo do zasilania narzędzi pneumatycznych.

Zaś kompresor bezolejowy zużyjemy na własną rękę w naszym domu. Przeczyścimy nim szybko kosiarkę z trudno dostępnych zakamarków, napompujemy koło bez ekskursji na stację paliw, napompujemy również piłkę czy basen ogrodowy.

You Might Also Like