Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Co to jest reklama zewnętrzna?

24 maja 2019
Reklama zewnętrzna, bardzo często przyjmująca formę wielkoformatowych billboardów, jest głównym sposobem zastosowania wizualnej reklamy w przestrzeni miejskiej. Kontakt z tego wariantu reklamowymi treściami jest przeważnie krótkotrwały (chociaż jednocześnie powtarzalny, np. billboardy stoją w tych samych miejscach), tak więc projektuje się je w taki sposób, ażeby zawierały dużo fragmentów graficznych oraz minimum tekstu.

Pokój w mieszkaniu

Autor: Timothy Vollmer
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki skupieniu wizualizacji na elementach plastycznych nabywca spostrzegający takową reklamę jest w stanie zarejestrować ją i w przyszłości rozpoznawać w ułamku sekundy nie frapując się co to jest, lecz jedynie pod warunkiem, że konkretna reklama (zobacz również kampanie reklamowe łódź) przykuje jego baczność na tak długo, ażeby nawet pobieżnie się z nią zaznajomił.
artykuł

Autor: Cramo
Źródło: Cramo
Często reklamodawcy w owym celu stosują przekazy kontrowersyjne czy też formułują przekaz reklamowy w sposób budzący w widzach ekstremalne emocje, co przeważnie wystarcza do tego, by został on zauważony pośród innych reklam. Należy jednak mieć na względzie, że reklama wizualna w bardzo łatwy sposób może przekroczyć granicę dobrego smaku, zaś gdy do tego dojdzie, reklama będzie działać odwrotnie, aniżeli założona. Do zwykle wykorzystywanych nośników wizualnej reklamy zewnętrznej należą: billboardy, siatki reklamowe.

Wewnętrzna reklama wizualna posiada troszkę inną specyfikę aniżeli reklama zewnętrzna – z racji miejsca wykorzystania powinna być zdecydowanie bardziej informacyjna aniżeli reklama zewnętrzna. Zazwyczaj klienci mający kontakt z indoorem mają sporo czasu na zaznajomienie się z treścią danego przekazu reklamowego.

You Might Also Like