Jak być EKO? Kilka prostych reguł

Dziś, ażeby być eko, nie trzeba zapisywać się do specjalnych organizacji, jeździć na demonstracje bądź wyjeżdżać do krajów proekologicznych.
Sama możesz zatroszczyć się o to, by twój domek, twoje najbliższe otoczenie a także rodzina było przyjazne dla przyrody.

kontenery na śmieci na posesji

Autor: DaveBleasdale
Źródło: http://www.flickr.com
W jaki sposób? Oto kilka nieskomplikowanych pomysłów, w jaki sposób oszczędzić nie tylko środowisko, lecz też parę złotych. Najfajniejsze w tych zasadach jest to, że może je stosować każdy, bez względu na swój wiek, miejsce zamieszkania czy wielkość zarobków.

garderoba

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Bicykl w miejsce samochodu. Owa zasada, działa nie tylko na otoczenie (dlatego że nie wydzielasz szkodliwych spalin swoim wozem) ale także na Twą formę. Bawełniana torba zamiast popularnych reklamówek to także świetny pomysł. Pamiętaj, jeżeli eko torba, to jedynie składana i zawsze w miej ją pod ręką. Przyjaźń z secondhandem. Nieprzekonanym do sklepów z odzieżą używaną rekomenduję wymianę ubraniami z przyjaciółkami. Zorganizowanie takiej ubraniowej wymiany to nie tylko mnóstwo zabawy ale też opcja pozbycia się starych, zbyt małych, niechcianych przez nas ciuszków, które niepotrzebnie leżą w szafie. Następna zbiorniki na wodę deszczową reguła – pozostałości do lodówki, nie do kosza. Gotowany kurczak z zupki jest przepyszną bazą do sałatki, natomiast pozostałości chleba lądują w zamrażalce. I za każdym razem znajdzie się chętny, by to zjeść albo przerobić na jakąś prędką przekąskę przykładowo tosty. Zasobniki na segregację odpadów. Mimo, iż nie przed wszystkimi apartamentowcami stoją zasobniki na papier bądź plastikowe butelki, możesz samemu się pofatygować do skupu oraz sprzedać makulaturę, flaszki, puchy.

Chociaż niewiele zarobimy, lecz to istotnie przysłuży się otoczeniu. Na dodatek, można napisać podanie do administracji bloku, dyrektora czy organu odpowiedzialnego za segregację odpadków, z podaniem o postawienie stosownych pojemników.

, ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.