Najważniejsze obowiązki pracodawcy względem pracobiorcy

Zgodnie z przepisami, zatrudniony posiada prawo do adekwatnego wynagrodzenia za realizowaną pracę, które nie może być niższe od płacy minimalnej.
Jego wysokość powinna uzależniona być głównie do typu realizowanej pracy, umiejętności pracobiorcy a także ilości jak też jakości świadczonej przez niego pracy.

Ustawodawca dokładnie przy tym określił, w jaki sposób pracodawca ma uposażenia wypłacać – dokładnie jeden raz na miesiąc, w stałym a także ustalonym z góry czasie. Z reguły robi się to „z dołu”, czyli za pracę wykonaną, nie później jednakże aniżeli w przeciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego. Pensję można przelewać także „z góry”, jeżeli takowe ustalenia zostaną przyjęte w zakładzie . Chlebodawca nie może także opóźniać wypłaty wynagrodzenia czy przekazywać je w ratach.
led

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Na pracodawcy spoczywa także szereg obowiązków powiązanych z ochroną zdrowia pracowników – przynależą do nich także obowiązkowe badania lekarskie.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły tekst umieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej produkcja naklejek tutaj, znajdziesz tam tego typu informacje.

Szef musi zatem skierować a także pokryć koszt badań wstępnych nowo przyjmowanej do przedsiębiorstwa osoby. Na chlebodawcy spoczywa również zadanie skierowania oraz pokrycia kosztów badań kontrolnych. Badaniom okresowym podlegają wszyscy pracobiorcy, natomiast ich częstotliwość wyznacza lekarz wziąwszy pod uwagę stan zdrowia zatrudnionego jak też warunki pracy specyficzne dla zajmowanego przez niego stanowiska .

Natomiast kontrolne badania przeprowadzane są w wypadku niezdolności pracobiorcy do pracy z powodu choroby trwającej dłużej aniżeli miesiąc – ich celem będzie skontrolowanie, czy pracobiorca może jeszcze wykonywać pracę na swoim stanowisku. Firma powinien również zapewnić pracownikowi przeszkolenie z zakresu BHP.

, ,

Related posts

W jaki sposób ozdobić ściany w naszym domu?

Ściany to niczym nie ograniczone pole do popisu. Można je zaprojektować na sporo metod, pięknie upiększyć, zawiesić na nich takie rzeczy, które nadadzą stylu całemu wnętrzu. Istnieje pełno opcji do wyboru. Można z nimi szaleć, bądź dekorować je w subtelny i ostrożny sposób. To na co postawimy zależy wyłącznie od naszej wyobraźni jak też klimatu jaki pragniemy uzyskać.

O czym należy pamiętać przy wyborze wyposażenia do sklepu

Czynników, które determinują funkcjonalność i wygląd sklepu jest wiele. W pierwszej kolejności musimy wymierzyć przeznaczone na ten cel pomieszczenia i zastanowić się nad rozmieszczeniem poszczególnych elementów. Wówczas bierzemy pod uwagę działalność jaką prowadzimy oraz charakter sklepu.

Dokonaj zmian w mieszkaniu w kilka chwil

Przeprowadzenie całościowego remont jakiegokolwiek pokoju w naszym mieszkaniu wiąże się z niemałymi wydatkami. Są jednak sposoby, które pozwalają na uzyskanie interesujących rezultatów przy niedużych nakładach gotówki.

Akcesoria do biura, czyli to, czego wymagają przedsiębiorstwa.

Możliwość takich miejsc jak hurtownie papiernicze Śląsk jest niezwykle duża. Nie można ukryć, iż w takim punkcie handlu pojawić się może znacznie dużo artykułów, ponieważ pod frazą artykuły biurowe Zabrze, da się odszukać praktycznie wszystko co posiada zaledwie niewielki związek z materiałami papierniczymi. Hurtownia papiernicza oferuje niezwykle szeroką rezerwę produktów, nierzadko doręczaną wprost z firmy, dzięki czemu oferuje niezwykle korzystne zapłaty za towar, dostosowuje się również do potrzeb oraz życzeń kontrahentów.

Każda hurtownia artykułów biurowych poleca nabywcom materiały biurowe Śląsk – oferujące obszerną gamę artykułów

Jeśli prowadzisz swoją firmę, wówczas niewątpliwie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że zawsze dobrze szukać okazji do zaoszczędzenia nawet niedużej sumy pieniędzy. Oczywiście życzymy Ci, żeby zawsze szło Ci na tyle świetnie żebyś nie musiał zastanawiać się na przykład nad tym, skąd wziąć pieniądze na wypłaty dla pracowników, jednakże zawsze dobrze pomyśleć o tym zawczasu i mieć pewien zapas pieniędzy.

Latest posts