Z jakich powodów Europa jest niezwykłym kontynentem? Zobacz nasz mały przewodnik

Stary Kontynent być może nie ma najpiękniejszego położenia geograficznego – w końcu geografia Tajlandii bądź Stanów Zjednoczonych jest przynajmniej z naszego punktu widzenia bardziej atrakcyjna, to jednakże prawda jest taka, że to właśnie na naszym kontynencie znajdują się najbardziej urokliwe miasta.

paryż

Autor: Steve Baty
Źródło: http://www.flickr.com

Fanatycy odkrywania ładnych miast tak naprawdę nie muszą polecieć do Ameryki Południowej czy Australii, aby ujrzeć fascynujące zabytki i atrakcje turystyczne.

Czy masz ochotę może otrzymać link (https://www.coraltravel.pl/Bulgaria/Burgas/hotel/IZOLA-PARADISE/6551/40-1364-24FF.html), gdzie czekają na Ciebie kolejne teksty? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się ten serwis.

I to jest świetne. Również w naszym kraju mamy sporo niezwykłych miast: Kraków, Gdańsk czy Przemyśl są godne dużej uwagi.

Jednakowoż akurat w owym tekście będą opisane odrobinę takie miasta, które znajdują się za granicą. Na początek warto napisać o Amsterdamie – niesamowite miasto, które jest zwłaszcza znane z ogromnego liberalizmu. A więc prostytucja albo narkotyki są w Amsterdamie najzupełniej legalne. Choć w dużym błędzie jest taki turysta, który chce ominąć Amsterdam, ponieważ myśli, że skoro raczej nie interesują go tego typu atrakcje, bardzo się w Amsterdamie będzie nudził. W końcu mówimy o niezwykle urokliwym mieście!

W takim razie atrakcje w Amsterdamie jak przypadną do gustu również tym nieco bardziej konserwatywnym podróżnikom. W szczególności warto odwiedzić amsterdamskie muzea – nawet ci ludzie, którzy w zasadzie nie lubią muzeów tak czy siak powinni zajrzeć do któregoś. Choćby z tego powodu, że akurat flamandzkie malarstwo to ścisła światowa czołówka. Najzwyczajniej w świecie pewne muzea należy odwiedzić, nie ma innego rozwiązania. Trzeba również zwiedzić Paryż, a więc prawdopodobnie najsłynniejszą stolicę w Europie. Rzym i Londyn również są modne i wspaniałe, ale to Paryż jest mimo wszystko legendarny.

O bardzo dużej estymie jaką cieszy się stolica Francji świadczy to, że ciągle paryskie ulice są pełne artystów, a na dodatek nadal Paryż (sprawdź tutaj) jest popularny wśród elity. W sumie atrakcje turystyczne w Paryżu są tak bardzo rozbudowane, iż zaliczenie wszystkich jest niemalże nierealne. A więc hipotetycznie możemy odwiedzać Paryż raz w roku, a i tak nie zwiedzimy wszystkiego. Należy także wspomnieć o Pradze – czeska stolica to fantastyczne miejsce, choć ostatnimi czasy coraz częściej przyjęło się mówić, że ładniejszy od Pragi jest nasz Kraków. Cóż, Kraków to także piękne miejsce.

, , , ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.