Wypadek w UK

Jesteś Polakiem? Mieszkasz w Anglii, Szkocji, Walii lub Irlandii Północnej? Ty, lub ktoś Ci bliski uległ tam wypadkowi? Jeśli odpowiedzi na każde z tych pytań brzmi TAK, ten artykuł jest dla Ciebie. W czasie, gdy tylu Polaków decyduje się układać sobie życie, albo chociaż na nie zarabiać, za granicą, porady prawne w każdej kwestii z tym związanej są jak najbardziej pożądane. Zwłaszcza gdy chodzi o uzyskiwanie odszkodowań po wypadkach, które zdarzyły się w pracy lub na drodze. Bo jak wiadomo wypadki się zdarzają, i to stosunkowo często.

wypadek

Źródło: www.morguefile.com

Wypadek drogowy

Zawsze tam gdzie znajdują się ludzie oraz technika, przydarzają się również wypadki drogowe. Statystyki tego typu wydarzeń co roku odnotowują ich coraz więcej. Zatrważająco niewielka grupa ofiar walczy o odszkodowanie za wypadek w Wielkiej Brytanii. Ma to miejsce z różnych powodów, obce państwo, język, różnice w prawie polskim i brytyjskim – wszystko to wzmacnia poczucie zagubienia oraz „odpuszczenia” sobie roszczeń do rekompensaty za wypadek drogowy w UK.

Sprawdź koniecznie ten świeży materiał (https://kancelaria-adwokat.biz/) – on na pewno także Cię zaintryguje, ponieważ znajdziesz tam podobne informacje w temacie przedstawianej problematyki.

Dlatego też przede wszystkim warto zaznajomić się ze swoimi prawami w tej materii, by być zorientowanym na czym się stoi. Przede wszystkim, jeżeli jesteś stroną poszkodowaną, to masz prawo ubiegać się o zadośćuczynienie finansowe za poniesione obrażenia ciała lub straty materialne. Istotne jest również, by bezpośrednio po kolizji wykonać wymienione niżej czynności:

Zapisać dane sprawcy oraz innych uczestników zdarzenia. Wyjątkowo ważny jest, poza imieniem i nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny auta.

Koniecznie trzeba poprosić świadków wypadku o dane kontaktowe!!! Będą oni mogli zaświadczyć przebieg wydarzeń, również Twoją niewinność!!!
Dobrze jest też zrobić zdjęcia miejsca zdarzenia (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Trzeba też zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni i pójść do lekarza, aby zbadał i udokumentował ewentualne obrażenia. Jeśli nie wiesz co zrobić w następnej kolejności, warto jest nawiązać kontakt z właściwą instytucją, która w języku polskim wspomoże Cię poradą prawną i pomoże załatwić formalności.

Praca przy komputerze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Wypadek w pracy

Etat dla Polaków w Anglii zwykle wiąże się z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni bądź też w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj pracy niesie ze sobą szczególnie duże ryzyko zagrożeń wypadkami. W UK za wypadek przy pracy jest uznawana sytuacja, kiedy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które wynikły podczas wykonywania obowiązków służbowych, tj. zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych lub podróży służbowych. W tego typu sytuacjach możesz starać się o wypłatę odszkodowania należy jednak przygotować następujące informacje:
Dokładną datę oraz miejsce zdarzenia;
Prawdopodobne okoliczności oraz przebieg wypadku;
Dane osobowe oraz teleadresowe świadków;
Dokumentację fotograficzną (jeżeli to możliwe);
Poświadczenia lekarza o obrażeniach i dokumentację rekonwalescencji bądź też rehabilitacji;

Na następnym etapie procesu uzyskiwania odszkodowania również dobrze jest skontaktować się z właściwą instytucją.

Gdzie szukać pomocy?

Nawet znajdując się w innym kraju możesz skontaktować się z właściwymi ludźmi, którzy wspomogą Cię swoją wiedzą. Gdzie ich szukać??? Najwłaściwiej jest użyć Internetu. Starczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: wypadek uk, odszkodowanie uk lub – strona – odszkodowanie w uk i po chwili wyszukiwarka pokaże nam linki do stron internetowych właściwych firm, takich jak między innymi Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się sprawą od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.

, , , ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.