Wypadek w UK

Jesteś Polakiem? Mieszkasz w Anglii, Szkocji, Walii lub Irlandii Północnej? Ty, lub ktoś Ci bliski uległ tam wypadkowi? Jeśli odpowiedzi na każde z tych pytań brzmi TAK, ten artykuł jest dla Ciebie. W czasie, gdy tylu Polaków decyduje się układać sobie życie, albo chociaż na nie zarabiać, za granicą, porady prawne w każdej kwestii z tym związanej są jak najbardziej pożądane. Zwłaszcza gdy chodzi o uzyskiwanie odszkodowań po wypadkach, które zdarzyły się w pracy lub na drodze. Bo jak wiadomo wypadki się zdarzają, i to stosunkowo często.

wypadek

Źródło: www.morguefile.com

Wypadek drogowy

Zawsze tam gdzie znajdują się ludzie oraz technika, przydarzają się również wypadki drogowe. Statystyki tego typu wydarzeń co roku odnotowują ich coraz więcej. Zatrważająco niewielka grupa ofiar walczy o odszkodowanie za wypadek w Wielkiej Brytanii. Ma to miejsce z różnych powodów, obce państwo, język, różnice w prawie polskim i brytyjskim – wszystko to wzmacnia poczucie zagubienia oraz „odpuszczenia” sobie roszczeń do rekompensaty za wypadek drogowy w UK.

Sprawdź koniecznie ten świeży materiał (https://kancelaria-adwokat.biz/) – on na pewno także Cię zaintryguje, ponieważ znajdziesz tam podobne informacje w temacie przedstawianej problematyki.

Dlatego też przede wszystkim warto zaznajomić się ze swoimi prawami w tej materii, by być zorientowanym na czym się stoi. Przede wszystkim, jeżeli jesteś stroną poszkodowaną, to masz prawo ubiegać się o zadośćuczynienie finansowe za poniesione obrażenia ciała lub straty materialne. Istotne jest również, by bezpośrednio po kolizji wykonać wymienione niżej czynności:

Zapisać dane sprawcy oraz innych uczestników zdarzenia. Wyjątkowo ważny jest, poza imieniem i nazwiskiem, numer telefonu i adres oraz numer rejestracyjny auta.

Koniecznie trzeba poprosić świadków wypadku o dane kontaktowe!!! Będą oni mogli zaświadczyć przebieg wydarzeń, również Twoją niewinność!!!
Dobrze jest też zrobić zdjęcia miejsca zdarzenia (numery rejestracyjne, ustawienie pojazdów, ślady hamowania).

Trzeba też zgłosić sprawę policji, swojej ubezpieczalni i pójść do lekarza, aby zbadał i udokumentował ewentualne obrażenia. Jeśli nie wiesz co zrobić w następnej kolejności, warto jest nawiązać kontakt z właściwą instytucją, która w języku polskim wspomoże Cię poradą prawną i pomoże załatwić formalności.

Praca przy komputerze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Wypadek w pracy

Etat dla Polaków w Anglii zwykle wiąże się z pracą fizyczną, np. na budowie, w rzeźni bądź też w magazynach przeładunkowych. Ten rodzaj pracy niesie ze sobą szczególnie duże ryzyko zagrożeń wypadkami. W UK za wypadek przy pracy jest uznawana sytuacja, kiedy pracownik dozna nagłych obrażeń ciała, które wynikły podczas wykonywania obowiązków służbowych, tj. zleceń pracodawcy, codziennych obowiązków pracowniczych lub podróży służbowych. W tego typu sytuacjach możesz starać się o wypłatę odszkodowania należy jednak przygotować następujące informacje:
Dokładną datę oraz miejsce zdarzenia;
Prawdopodobne okoliczności oraz przebieg wypadku;
Dane osobowe oraz teleadresowe świadków;
Dokumentację fotograficzną (jeżeli to możliwe);
Poświadczenia lekarza o obrażeniach i dokumentację rekonwalescencji bądź też rehabilitacji;

Na następnym etapie procesu uzyskiwania odszkodowania również dobrze jest skontaktować się z właściwą instytucją.

Gdzie szukać pomocy?

Nawet znajdując się w innym kraju możesz skontaktować się z właściwymi ludźmi, którzy wspomogą Cię swoją wiedzą. Gdzie ich szukać??? Najwłaściwiej jest użyć Internetu. Starczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: wypadek uk, odszkodowanie uk lub – strona – odszkodowanie w uk i po chwili wyszukiwarka pokaże nam linki do stron internetowych właściwych firm, takich jak między innymi Temida lub Quick Claim LTD, które zajmą się sprawą od strony prawnej za niewygórowaną opłatą.

, , , ,

Related posts

Oferta promocyjna, która przyciągnie dużo ludzi

Akcje promocyjne wielu sklepów są związane m.in. z tym, że klienci otrzymują kupony rabatowe. Kupony te otrzymuje się po zrobieniu zakupów lub, jeśli podaliśmy kiedyś swój adres mailowy firmie otrzymujemy kupon rabatowy na skrzynkę mailową. Każdy, kto choć raz wykorzystał kupon rabatowy doskonale wie, że to uzależnia. Kiedy płacimy dwadzieścia procent mniej za świetny ciuch, lub mamy pięćdziesiąt złotych mniej zapłacić za sprzęt AGD to naprawdę można się uśmiechnąć.

Jakie produkty dla dzieci wyróżniają się współcześnie największą popularnością

Oferta wyrobów dla dzieci jest dziś naprawdę bogata, tym samym rodzice nie powinni mieć większych problemów z odszukaniem artykułów odpowiadających ich wymaganiom. Dużą popularnością charakteryzują się zabawki dla dzieci w Warszawie. Rekordy popularnością biją przede wszystkim zabawki edukacyjne, których celem jest zachęcanie maluchów do myślenia, ćwiczenie ich umiejętności i kreatywności.

Latest posts

Po odpoczynek do ciepłych krajów – wycieczki na Majorkę

Przewidujesz urlop z kąpielą w ciepłym morzu, odpoczynkiem i imprezami na miejscu? Zapewne analizujesz więc południe Europy, od małego skrawku gibraltarskiej skały po Anatolię i Ziemię Świętą. Może rejsujesz? Lecisz samolotem? A może dojazd organizujesz we własnym zakresie?

Jakie artykuły znajdziemy w gazetkach promocyjnych, które teraz trafiają tak do konwencjonalnych skrzynek, jak i tych mailowych

Gazetki promocyjne stały się dzisiaj na tyle popularne, że właściwie każdy dostaje barwne biuletyny. I nawet małe sieci sklepów redagują własne gazetki, podążając w ślady ogromnych supermarketów lub centrów handlowych. Na klientach niesamowite wrażenie robią ceny, które kończą się czarodziejską liczbą 90 lub 99. Pomimo tego że to jedynie chwyt marketingowców, to znaczna część społeczeństwa zupełnie nie skupia na tym swojej uwagi, szczególnie jeżeli oferowane produkty są towarami, które w danym sezonie okazują się bardzo przydatne.

Globusy dekoracyjne to nieprawdopodobny plan na uzupełnienie stylizacji

Aranżowanie pomieszczeń jest bardzo ważne, z tego powodu dokładnie musimy się zastanowić nad tym, co chcemy do tego użyć. Istnieją na szczęście produkty, które niesamowicie sprawdzą się w każdym wnętrzu, a co więcej powodują, że będzie ono się przedstawiało rzeczywiście niesamowicie.

Najlepsze kołdry w bardzo przystępnej cenie

Sen jest praktycznie najważniejszym elementem naszego całego dnia, gdyż to w ciągu nocy cały umysł odpoczywa a poszczególne komórki się odnawiają. Jeśli pragniesz żeby twój sen przebiegał bezproblemowo, powinieneś zadbać o odpowiednią oprawę - wygodne łóżko czy solidny materac.