Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Z jakich powodów Europa jest niezwykłym kontynentem? Zobacz nasz mały przewodnik

31 stycznia 2019
Stary Kontynent być może nie ma najpiękniejszego położenia geograficznego – w końcu geografia Tajlandii bądź Stanów Zjednoczonych jest przynajmniej z naszego punktu widzenia bardziej atrakcyjna, to jednakże prawda jest taka, że to właśnie na naszym kontynencie znajdują się najbardziej urokliwe miasta.

paryż

Autor: Steve Baty
Źródło: http://www.flickr.com

Fanatycy odkrywania ładnych miast tak naprawdę nie muszą polecieć do Ameryki Południowej czy Australii, aby ujrzeć fascynujące zabytki i atrakcje turystyczne.

Czy masz ochotę może otrzymać link (https://www.coraltravel.pl/Bulgaria/Burgas/hotel/IZOLA-PARADISE/6551/40-1364-24FF.html), gdzie czekają na Ciebie kolejne teksty? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się ten serwis.

I to jest świetne. Również w naszym kraju mamy sporo niezwykłych miast: Kraków, Gdańsk czy Przemyśl są godne dużej uwagi.

Jednakowoż akurat w owym tekście będą opisane odrobinę takie miasta, które znajdują się za granicą. Na początek warto napisać o Amsterdamie – niesamowite miasto, które jest zwłaszcza znane z ogromnego liberalizmu. A więc prostytucja albo narkotyki są w Amsterdamie najzupełniej legalne. Choć w dużym błędzie jest taki turysta, który chce ominąć Amsterdam, ponieważ myśli, że skoro raczej nie interesują go tego typu atrakcje, bardzo się w Amsterdamie będzie nudził. W końcu mówimy o niezwykle urokliwym mieście!

W takim razie atrakcje w Amsterdamie jak przypadną do gustu również tym nieco bardziej konserwatywnym podróżnikom. W szczególności warto odwiedzić amsterdamskie muzea – nawet ci ludzie, którzy w zasadzie nie lubią muzeów tak czy siak powinni zajrzeć do któregoś. Choćby z tego powodu, że akurat flamandzkie malarstwo to ścisła światowa czołówka. Najzwyczajniej w świecie pewne muzea należy odwiedzić, nie ma innego rozwiązania. Trzeba również zwiedzić Paryż, a więc prawdopodobnie najsłynniejszą stolicę w Europie. Rzym i Londyn również są modne i wspaniałe, ale to Paryż jest mimo wszystko legendarny.

O bardzo dużej estymie jaką cieszy się stolica Francji świadczy to, że ciągle paryskie ulice są pełne artystów, a na dodatek nadal Paryż (wyjazd z Polski) jest popularny wśród elity. W sumie atrakcje turystyczne w Paryżu są tak bardzo rozbudowane, iż zaliczenie wszystkich jest niemalże nierealne. A więc hipotetycznie możemy odwiedzać Paryż raz w roku, a i tak nie zwiedzimy wszystkiego. Należy także wspomnieć o Pradze – czeska stolica to fantastyczne miejsce, choć ostatnimi czasy coraz częściej przyjęło się mówić, że ładniejszy od Pragi jest nasz Kraków. Cóż, Kraków to także piękne miejsce.

You Might Also Like