Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Spory wachlarz atrakcji Podhala

11 kwietnia 2019
Południowa Małopolska to popularny wśród turystów z kraju i zza granicy cel letnich wycieczek. Trudno się dziwić, bowiem Tatry są słynne z niepowtarzalnych krajobrazów, magicznego klimatu oraz smakowitej góralskiej kuchni. Zakopane i inne miejscowości w Tatrach wydają się zatem fantastycznym miejscem dla zwolenników górskich wędrówek i odpoczynku wśród lokalnych gospodarzy. Mało turystów wie, że w stolicy naszych Tatr istnieje wiele innych interesujących miejsc, które wybornie nadają się dla seniorów i niezrzekający na schorzenia, niemających chęci na męczące marsze po górskich szlakach. Zakopane ma bowiem mnóstwo łaźni termalnych.

Tatralandia

Autor: Tatralandia
Źródło: Tatralandia
Baseny termalne są dobroczynne dla zdrowia. Kąpanie się w gorącej wodzie z otchłani Ziemi znakomicie wzmacnia pracę serca. Do basenów termalnych w Zakopanem powinni wpadać systematycznie ludzie, którzy cechują się silnie nerwowym charakterem – godzina pluskania w gorącej wodzie potrafi mocno zrelaksować nawet najbardziej nerwowego człowieka. Na dodatek tego gatunku terapia wodna może przynieść dużą ulgę osobom chorym na choroby związane z kośćmi. Należy stwierdzić stanowczo, że kąpiele termalne są także świetne dla osób w młodym wieku i nie narzekających na żadne problemy. Każdy musi je wypróbować dla swojego zdrowia. Warte uwagi łaźnie termalne w stolicy Tatr, w których zrelaksujesz się jak nigdy w życiu, namierzysz, kiedy do wyszukiwarki wkleisz sformułowanie „Zakopane termy”.

Takie same ośrodki można znaleźć także w innych wsiach na Podhalu. Piękną miejscowością górską jest Białka Tatrzańska, położona w bliskiej odległości do Zakopanego. Wielu przyjezdnych poleca tamtejsze baseny termalne. Warte uwagi są również klasyczne baseny, w którym można zażyć nieco ochłodzenia podczas skwaru. Tradycyjne miejsca do popływania w Białce Tatrzańskiej w dobrych warunkach znajdziesz, gdy do Google wpiszesz sformułowanie „Białka Tatrzańska baseny”.

You Might Also Like