Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Spory wachlarz atrakcji Podhala

7 listopada 2018
Południowa Małopolska to popularny wśród turystów z kraju i zza granicy cel letnich wycieczek. Trudno się dziwić, bowiem Tatry są słynne z niepowtarzalnych krajobrazów, magicznego klimatu oraz smakowitej góralskiej kuchni. Zakopane i inne miejscowości w Tatrach wydają się zatem fantastycznym miejscem dla zwolenników górskich wędrówek i odpoczynku wśród lokalnych gospodarzy. Mało turystów wie, że w stolicy naszych Tatr istnieje wiele innych interesujących miejsc, które wybornie nadają się dla seniorów i niezrzekający na schorzenia, niemających chęci na męczące marsze po górskich szlakach. Zakopane ma bowiem mnóstwo łaźni termalnych.

Tatralandia

Autor: Tatralandia
Źródło: Tatralandia
Baseny termalne są dobroczynne dla zdrowia. Kąpanie się w gorącej wodzie z otchłani Ziemi znakomicie wzmacnia pracę serca. Do basenów termalnych w Zakopanem powinni wpadać systematycznie ludzie, którzy cechują się silnie nerwowym charakterem – godzina pluskania w gorącej wodzie potrafi mocno zrelaksować nawet najbardziej nerwowego człowieka. Na dodatek tego gatunku terapia wodna może przynieść dużą ulgę osobom chorym na choroby związane z kośćmi. Należy stwierdzić stanowczo, że kąpiele termalne są także świetne dla osób w młodym wieku i nie narzekających na żadne problemy. Każdy musi je wypróbować dla swojego zdrowia.

Interesujący artykuł, nie sądzisz? Jeżeli zatem masz ochotę zobaczyć podobny materiał, sprawdź koniecznie co dla Ciebie mamy, to także może Ci się spodobać.

Warte uwagi łaźnie termalne w stolicy Tatr, w których zrelaksujesz się jak nigdy w życiu, namierzysz, kiedy do wyszukiwarki wkleisz sformułowanie „Zakopane termy”.

Takie same ośrodki można znaleźć także w innych wsiach na Podhalu. Piękną miejscowością górską jest Białka Tatrzańska, położona w bliskiej odległości do Zakopanego. Wielu przyjezdnych poleca tamtejsze baseny termalne. Warte uwagi są również klasyczne baseny, w którym można zażyć nieco ochłodzenia podczas skwaru. Tradycyjne miejsca do popływania w Białce Tatrzańskiej w dobrych warunkach znajdziesz, gdy do Google wpiszesz sformułowanie „Białka Tatrzańska baseny”.

You Might Also Like