Jak sfotografować budynki?

Gdzie odnaleźć atrakcyjne plenery z architekturą w roli głównej? Naturalnie w miastach. Są one autentyczną skarbnicą architektonicznych cudów. Jeżeli uda ci się polecieć do Barcelony czy też Rzymu, stanie przed tobą bezmiar ciekawych motywów, miejsc jak też stylów.

producenci

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Grupy zakupowe

Autor: Kuba Bożanowski
Źródło: http://www.flickr.com
fotografia architektury

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tego ciepłe światło popołudnia. Nic, tylko ładować aparat fotograficzny i jechać. Lecz i lokalne miasta, jak choćby Zamość czy Wrocław, mogą być świetnym polem do zmagań z teksturami i refleksami. Tak przedstawia się fotografia architektury.
Kluczowy dylemat, z którym przyjdzie ci się zmierzyć podczas fotografowania architektury, to na pewno perspektywa. Bowiem gdy staniesz pod dużym budynkiem, jaki wydaje ci się piękny, i spojrzysz na niego szerokokątnym obiektywem, dostrzeżesz, iż już nie wygląda tak bajecznie. Wertykalne linie ścian poczną się walić, zaś budynek będzie przypominał rakietę, jaka przygotowuje się do wylotu.

Żeby zdobyć nowe dane na opisywane zagadnienie przenieś się tutaj, a zapewne nie będziesz rozczarowany Upewnij się, że tak jest!

Perspektywę ulepszy odsunięcie się od fotografowanego budynku oraz użycie dłuższej ogniskowej. Warto też stanąć nieco wyżej, np. w oknie przeciwległej kamienicy. Fotografując budynki, w żadnym razie nie spiesz się. Daj sobie czas: obserwuj, badaj, szukaj. Nie rzucaj się od razu do zdjęć – przez wizjer aparatu widać mniej. I myśl szerzej, aniżeli widzisz – niekiedy cudowne baranki chmur bądź granat nieboskłonu o lazurowej godzinie przydaje scenerii uroku.

Zanim wycelujesz w jakieś miejsce własny obiektyw, zastanów się, czy faktycznie jest ono tego warte. Sprawdź punkty, w którym perspektywa jest mało odkształcona i gdzie światło układa się w najbardziej poetyczny sposób. Gdzie grają kolory, rytmy oraz kształty.

, , ,

Related posts

Zakupy przez internet to szybki sposób na to, by zaopatrzyć się we wszystkie przedmioty, jakich potrzebujemy

Każdy człowiek jest inny, ma odrębne upodobania i kreuje swój świat tak, aby czuć się w nim dobrze. Z tym właśnie wiążą się potrzeby, jakie ma każdy z nas. Są one mocno zróżnicowane i bardzo często zależą od naszych talentów i upodobań. Nie wszyscy ludzie realizujący zakupy w internecie poszukują tego, co my – zazwyczaj fani muzyki nie szukają fachowego sprzętu do chodzenia po górach, a fryzjerki nie koncentrują swojej uwagi na sprzęcie elektrycznym. Bogactwo ludzkich zainteresowań powoduje, że internet to miejsce, które odpowiada na każde nasze zachcianki, dlatego każdy z nas może znaleźć w niej to, czego poszukuje.

Nawet jeżeli nosisz doprawdy duży rozmiar odzieży, zakupy nie spowodują ci już kłopotu

Mnóstwo osób uwielbia chodzić na zakupy oraz kupować dla siebie nowe ubrania. Jednakże zakupy potrafią sprawić też wiele problemów, szczególnie kiedy nie można otrzymać ładnej odzieży w odpowiednim rozmiarze. Z taką niedogodnością borykają się głównie osoby puszyste, gdyż gdy chodzi o ubrania duże rozmiary przez dłuższy czas były produkowane w skromniejszym asortymencie.

Latest posts

Modne jeansy dla mężczyzn produkowane w różnych rozmiarach

Dobre spodnie jeansowe męskie na pewno są się niezwykle dobrze sprzedawały. Gwarancją tego jest to, iż panowie wciąż potrzebują nowych spodni, a spodnie jeansowe uważane bywają za bardzo wygodne, a jednocześnie jedne z najnowszych typów spodni.