Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Jak sfotografować budynki?

18 marca 2020
Gdzie odnaleźć atrakcyjne plenery z architekturą w roli głównej? Naturalnie w miastach. Są one autentyczną skarbnicą architektonicznych cudów. Jeżeli uda ci się polecieć do Barcelony czy też Rzymu, stanie przed tobą bezmiar ciekawych motywów, miejsc jak też stylów.

producenci

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Grupy zakupowe

Autor: Kuba Bożanowski
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tego ciepłe światło popołudnia. Nic, tylko ładować aparat fotograficzny i jechać. Lecz i lokalne miasta, jak choćby Zamość czy Wrocław, mogą być świetnym polem do zmagań z teksturami i refleksami. Tak przedstawia się fotografia architektury.
Kluczowy dylemat, z którym przyjdzie ci się zmierzyć podczas fotografowania architektury, to na pewno perspektywa. Bowiem gdy staniesz pod dużym budynkiem, jaki wydaje ci się piękny, i spojrzysz na niego szerokokątnym obiektywem, dostrzeżesz, iż już nie wygląda tak bajecznie. Wertykalne linie ścian poczną się walić, zaś budynek będzie przypominał rakietę, jaka przygotowuje się do wylotu.

Żeby zdobyć nowe dane na opisywane zagadnienie przenieś się tutaj, a zapewne nie będziesz rozczarowany Upewnij się, że tak jest!

Perspektywę ulepszy odsunięcie się od fotografowanego budynku oraz użycie dłuższej ogniskowej. Warto też stanąć nieco wyżej, np. w oknie przeciwległej kamienicy. Fotografując budynki, w żadnym razie nie spiesz się. Daj sobie czas: obserwuj, badaj, szukaj. Nie rzucaj się od razu do zdjęć – przez wizjer aparatu widać mniej. I myśl szerzej, aniżeli widzisz – niekiedy cudowne baranki chmur bądź granat nieboskłonu o lazurowej godzinie przydaje scenerii uroku.

Zanim wycelujesz w jakieś miejsce własny obiektyw, zastanów się, czy faktycznie jest ono tego warte. Sprawdź punkty, w którym perspektywa jest mało odkształcona i gdzie światło układa się w najbardziej poetyczny sposób. Gdzie grają kolory, rytmy oraz kształty.

You Might Also Like