Zastosowanie pulsoksymetru w niestandardowych warunkach

W dzisiejszych czasach różnorodność aparatury pomiarowej oraz diagnostycznej wykorzystywanej w medycynie daje spore możliwości w zakresie monitorowania stanu zdrowia.
Oprócz popularnych urządzeń takich jak termometr czy ciśnieniomierz, dostępne są również te nieco mniej powszechne, ale w niektórych przypadkach niezwykle pomocne.

Jednym z takich urządzeń jest pulsoksymetr.
Pulsoksymetr to urządzenie elektroniczne wykorzystywane do nieinwazyjnych pomiarów saturacji krwi. Saturacja to skrócie opisując procent wysycenia krwi tlenem.

Ten odnośnik (https://kesbet.pl/produkty/grille-betonowe/) kieruje do niesamowicie atrakcyjnej witryny, która ma równie intrygujące dane na opisywany temat.

W normalnych warunkach saturacja powinna wynosić 95-99%. Do uzyskania pomiaru wykorzystywany jest stopień pochłaniania przez krwinki czerwone promieniowania czerwonego i podczerwonego zainstalowanego w pulsoksymetrze

mężczyzna w koszuli w kratkę

Autor: AnEternalGoldenBraid
Źródło: http://www.flickr.com
Znany jest fakt, że w czasie wspinaczki na dużą wysokość saturacja spada. Wraz ze wzrostem wysokości zmniejsza się ciśnienie parcjalnego tlenu w powietrzu atmosferycznym, a to powoduje ryzyko wystąpienia tak zwanej choroby górskiej. Z tego powodu pulsoksymetry mogą być używane przez wspinaczy górskich, jako urzadzenia zezwalające na przeprowadzenia badania w warunkach terenowych. Istnieją bowiem badania, które wykazują, że poziom wysycenia krwi tlenem może mieć przełożenie przełożenie na poziom ryzyka wystąpienia choroby, a zatem najlepsze urządzenie do sprawdzenia krwi pozwala wskazywać na niepowodzenie w dalszej perspektywie wspinaczki. Należy jednak pamiętać, że pulsoksymetr jest urządzeniem wspomagającym, w normalnych warunkach wyniki powinny być interpretowane wyłącznie w konsultacji z lekarzem – badanie pulsoksymetrem.

Standardowo jest to urządzenie badające ważne parametry fizjologiczne, odzwierciedlające czynności oddechowe i wentylacyjne.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj prolina cena inne tego typu materiały – one też są godne uwagi.

Właściwe stosowanie pulsoksymetru i monitorowanie wyników umożliwia określić czy osoba jest narażona na hipoksję.

, , , ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.