Zastosowanie pulsoksymetru w niestandardowych warunkach

W dzisiejszych czasach różnorodność aparatury pomiarowej oraz diagnostycznej wykorzystywanej w medycynie daje spore możliwości w zakresie monitorowania stanu zdrowia.
Oprócz popularnych urządzeń takich jak termometr czy ciśnieniomierz, dostępne są również te nieco mniej powszechne, ale w niektórych przypadkach niezwykle pomocne.

Jednym z takich urządzeń jest pulsoksymetr.
Pulsoksymetr to urządzenie elektroniczne wykorzystywane do nieinwazyjnych pomiarów saturacji krwi. Saturacja to skrócie opisując procent wysycenia krwi tlenem.

Ten odnośnik (https://kesbet.pl/produkty/grille-betonowe/) kieruje do niesamowicie atrakcyjnej witryny, która ma równie intrygujące dane na opisywany temat.

W normalnych warunkach saturacja powinna wynosić 95-99%. Do uzyskania pomiaru wykorzystywany jest stopień pochłaniania przez krwinki czerwone promieniowania czerwonego i podczerwonego zainstalowanego w pulsoksymetrze

mężczyzna w koszuli w kratkę

Autor: AnEternalGoldenBraid
Źródło: http://www.flickr.com
Znany jest fakt, że w czasie wspinaczki na dużą wysokość saturacja spada. Wraz ze wzrostem wysokości zmniejsza się ciśnienie parcjalnego tlenu w powietrzu atmosferycznym, a to powoduje ryzyko wystąpienia tak zwanej choroby górskiej. Z tego powodu pulsoksymetry mogą być używane przez wspinaczy górskich, jako urzadzenia zezwalające na przeprowadzenia badania w warunkach terenowych. Istnieją bowiem badania, które wykazują, że poziom wysycenia krwi tlenem może mieć przełożenie przełożenie na poziom ryzyka wystąpienia choroby, a zatem najlepsze urządzenie do sprawdzenia krwi pozwala wskazywać na niepowodzenie w dalszej perspektywie wspinaczki. Należy jednak pamiętać, że pulsoksymetr jest urządzeniem wspomagającym, w normalnych warunkach wyniki powinny być interpretowane wyłącznie w konsultacji z lekarzem – badanie pulsoksymetrem.

Standardowo jest to urządzenie badające ważne parametry fizjologiczne, odzwierciedlające czynności oddechowe i wentylacyjne.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj prolina cena inne tego typu materiały – one też są godne uwagi.

Właściwe stosowanie pulsoksymetru i monitorowanie wyników umożliwia określić czy osoba jest narażona na hipoksję.

, , , ,

Related posts

Co możesz powiedzieć o pojęciu beading? Czy zdajesz sobie sprawę co to jest, na czym to polega?

Aktualnie coraz bardziej rozpowszechniane jest pojęcie beading. Myślisz co to jest? Jest to coraz bardziej znana sfera rękodzieła. Ta kwestia robienia rzeczy z koralików pochodzi z rejonów Ukrainy, jak również Bieszczad. Tam ciągle może tworzyć się się tak nazywane krywulki, czypiękne, ale i zabierające wiele czasu naszyjniki. Godzinami są one wyplatane z drobnych paciorków. Dawniej tego typu naszyjnik był okazem zamożności łemkowskich dziewcząt. interesujące jest to, że za równowartość materiałów używanych na kilka krywulek, można był dokonać zakupu krowę.

Szukasz mebli? Przeczytaj kilka wskazówek, jak kupić te najlepsze

Urządzanie domu – jeżeli tylko mamy uzbierane fundusze – może być wyjątkową przyjemnością. Fajnie jest chodzić po sklepach, wybierać kolejne dodatki i cieszyć się widząc, jak nasze gniazdko powoli nabiera wyglądu. Nim jednak pójdziesz na zakupy, musisz poznać kilka wskazówek, które doradzą ci, na co zwracać uwagę podczas wyboru.

Latest posts

Meble na znakomitym poziomie w udoskonalonej ofercie

Nie zabraknie na rynku ofert różnych firm, które stawiają na rewelacyjną jakość. To zupełnie taka sama zasada, którą kierują się klienci. Dzięki interesującemu asortymentowi producent odróżnia się spośród innych ze swej branży, natomiast dawane do dyspozycji przez niego meble są wpasowane w doskonały standard. Do szczególnie ciekawych propozycji zaliczane są narożniki skórzane, które są oferowane w całych kompletach. Problemu nie stanowi jednak to, aby wybrać je także jako pojedynczy mebel. Oferta poszerza się o inspirujące nowości i to one przekonują klientów.

Sposób na niepłodność

In vitro – częstokroć jedyna szansa na własne potomstwo - jest dość długim, a przez to stresującym procesem. Jednak pary, jakie zostały szczęśliwymi rodzicami dzięki metodzie in vitro, powiadają jednomyślnie, że warto przeżyć ten etap, ażeby w końcu radować się upragnioną brzemiennością.

Zwiedź Polskę czyli co ciekawego zaoferować może nasz kraj zagranicznym turystom.

Często się mówi, że chwali się co mają inni, a swojego nie zna, i będzie w tym bardzo dużo racji. Jako świetny przykład mogą służyć tu turyści, którzy zachwycają się obcymi krajami, ich zabytkami albo kulturą, a zupełnie nie chcą poznać tego, co może zaoferować nasz kraj. A zaoferować może rzeczywiście sporo, o czym tak naprawdę można się przekonać, gdy zacznie się go poznawać. Niestety cały czas wiele osób woli to, co z zagranicy, nie chce się specjalnie angażować w rodzimą turystykę, a na hasło poznaj Polskę reaguje co najwyżej obojętnie.

Wycena przedsiębiorstw jako zawiły proces

Pośród najważniejszych powodów dla których potrzebna jest wycena firmy jest zbycie udziałów, pozyskiwanie inwestora, staranie się o pożyczkę, bądź sprzedaż przedsiębiorstwa.
Wycena przedsiębiorstw to skomplikowany przebieg, jaki jest w stanie zobrazować rzeczywistą wycenę firmy tylko wtedy, gdy zostanie umiejętnie przeprowadzony.