Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Zastosowanie pulsoksymetru w niestandardowych warunkach

25 października 2019
W dzisiejszych czasach różnorodność aparatury pomiarowej oraz diagnostycznej wykorzystywanej w medycynie daje spore możliwości w zakresie monitorowania stanu zdrowia.
Oprócz popularnych urządzeń takich jak termometr czy ciśnieniomierz, dostępne są również te nieco mniej powszechne, ale w niektórych przypadkach niezwykle pomocne.

Jednym z takich urządzeń jest pulsoksymetr – na tej stronie -.

Pulsoksymetr to urządzenie elektroniczne wykorzystywane do nieinwazyjnych pomiarów saturacji krwi. Saturacja to skrócie opisując procent wysycenia krwi tlenem. W normalnych warunkach saturacja powinna wynosić 95-99%. Do uzyskania pomiaru wykorzystywany jest stopień pochłaniania przez krwinki czerwone promieniowania czerwonego i podczerwonego zainstalowanego w pulsoksymetrze
mężczyzna w koszuli w kratkę

Autor: AnEternalGoldenBraid
Źródło: http://www.flickr.com
Znany jest fakt, że w czasie wspinaczki na dużą wysokość saturacja spada. Wraz ze wzrostem wysokości zmniejsza się ciśnienie parcjalnego tlenu w powietrzu atmosferycznym, a to powoduje ryzyko wystąpienia tak zwanej choroby górskiej. Z tego powodu pulsoksymetry mogą być używane przez wspinaczy górskich, jako urzadzenia zezwalające na przeprowadzenia badania w warunkach terenowych. Istnieją bowiem badania, które wykazują, że poziom wysycenia krwi tlenem może mieć przełożenie przełożenie na poziom ryzyka wystąpienia choroby, a zatem najlepsze urządzenie do sprawdzenia krwi pozwala wskazywać na niepowodzenie w dalszej perspektywie wspinaczki. Należy jednak pamiętać, że pulsoksymetr jest urządzeniem wspomagającym, w normalnych warunkach wyniki powinny być interpretowane wyłącznie w konsultacji z lekarzem – badanie pulsoksymetrem.

Standardowo jest to urządzenie badające ważne parametry fizjologiczne, odzwierciedlające czynności oddechowe i wentylacyjne.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj prolina cena inne tego typu materiały – one też są godne uwagi.

Właściwe stosowanie pulsoksymetru i monitorowanie wyników umożliwia określić czy osoba jest narażona na hipoksję.

You Might Also Like