Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Zbiorniki stalowe – ich budowa i typy

31 stycznia 2019
Jeżeli w twojej firmie niezbędne są specjalne pojemniki do zmagazynowania cieczy nieagresywnych, możesz wykorzystać zbiorniki ze stali węglowej. Są idealne do gromadzenia wody czy glikolu, a znajdziesz je w ofercie niejednego zakładu, posiadającego w sprzedaży tego rodzaju asortyment. Co należy o nich wiedzieć?

przemysłowo

Autor: Ryan Summers
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze zbiorniki zbudowane są z cylindrycznego płaszcza i mają spawaną konstrukcję. W zbiornikach znajdują się króćce, jakich rolą jest doprowadzanie albo odprowadzanie płynów, jakie są w nich zgromadzone. Zbiorniki przykrywa się włazami, które można otwierać, by sprawdzić znajdujący się w nich płyn oraz stosownie konserwować powierzchnię wewnętrzną w celu przedłużenia jej trwałości.

HML Nosewicz

Autor: http://www.hmlnosewicz.pl/
Źródło: http://www.hmlnosewicz.pl/

Najważniejsze jest zabezpieczenie zewnętrznej powierzchni przed rdzą, co można uzyskać dzięki zastosowaniu specjalnych, antykorozyjnych środków. Wnętrze zbiornika natomiast malowane jest atestowaną farbą. Odróżnia się 2 typy zbiorników. Pierwszym z nich jest zbiornik pionowy, który pozwala na jego użytkowanie w wersji wertykalnej. Dzięki swojemu ułożeniu nie zabiera sporo miejsca, co ma bardzo poważne znaczenie na małych powierzchniach. Pionowa pozycja to również możliwość odpowiedniego rozłożenia temperatur.

Inne, również bardzo interesujące szczegółowe omówienie opisywanego tematu odnajdziesz tutaj. Zobacz koniecznie a na pewno nie stracisz czasu!

Aby dowiedzieć się więcej odnośnie do szczegółowych informacji dotyczących parametrów przedstawianych zbiorników, najkorzystniej jest zapoznać się z ofertą konkretnej firmy. Drugim typem niniejszych rezerwuarów są zbiorniki poziome, gromadzące płyny w pozycji horyzontalnej. Sprawdzają się w niewysokich pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca, by zainstalować zbiorniki pionowe. Więcej danych można pozyskać w określonej firmie. Warto jest zweryfikować możliwe wersje ciśnieniowe oraz dodatkowe wyposażenie, które wchodzi w skład zestawu.

Jeżeli wobec tego interesują cię zbiorniki ze stali węglowej, musisz decydować się na produkty oferowane przez cenionych na rynku producentów. Najlepiej jest, gdy nad ich wytwarzaniem czuwają umiejętni konstruktorzy, znający potrzeby klientów i starający się spełnić ich wymogi. Dzięki temu będziesz mieć pewność, iż otrzymasz spełniający wysokie normy asortyment oraz będziesz mógł gromadzić ciecze, które można składować w zbiornikach ze stali węglowej.

You Might Also Like