Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Jeśli chcesz żeby twój ogród przypominał Ci dziką, nieskażoną przyrodę musisz zachować harmonię

19 lipca 2020
Skały porośnięte mchem, położone miejscami kamienie, dróżki z drobnego kruszywa – to wszystko przypomina nam dziką naturę, pośród jakiej prawdopodobnie wszyscy czują się wolni. Będąc częścią ogrodu stają się jego swoistym dopełnieniem, dodają mu pierwotnego charakteru.

Ściągają także uwagę wszystkich którzy się w nim pojawią.

Zainteresowały Cię omawiane dane? Kliknij na nowy wpis (http://www.kamea.pl/dla-niej) a na pewno dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zaabsorbują.

Jak zatem możemy użyć kamieni do naszego ogrodu? Możliwości jest kilka.

termos

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Marzeniem mnóstwa ogrodników jest uzyskanie balansu między zielenią, wodą oraz kamieniem, toteż wybierając kamień do kompozycji ogrodu należy uważać żeby nie przyćmiły one piękna innych elementów – kliknij ten link. Na przykład jeżeli dobierzemy otoczaki, dość popularnie występujące w naszym kraju kamienie polodowcowe i połączymy je z kanciastymi kamieniami z kamieniołomu otrzymamy przytłaczający efekt chaosu. Również nie powinniśmy wybierać zbyt wielu skał o różnym kolorze, ponieważ otrzymamy ten sam efekt. Wielkie głazy winny górować nad innymi, ale w żadnym razie przyćmiewać lekkości oraz naturalnego piękna kompozycji swą ilością. Natomiast otoczaki i żwiry spełniają się dopiero jako duże płaszczyzny, gdyż istotna jest ich intrygująca faktura.

Interesujące opisy napisaliśmy dla Ciebie na nowej stronie, która jest poświęcona zbliżonej tematyce. Wejdź w link i dowiedz się (https://www.naklejki-wroclaw.pl/) innych wiadomości.

Drobne kamienie, jak otoczaki, żwiry, grys są dobrym materiałem do pokrycia powierzchni gruntu dookoła roślin ogrodowych, jeżeli wolimy żeby kamień nie mieszał się z ziemią można najpierw wykorzystać geotkaninę, jaka skutecznie odseparuje dwie różne frakcje, ponadto przepuszcza wodę. W połączeniu tej nawierzchni z roślinami typowymi dla klimatów preriowych albo wysokogórskich uzyskamy niesamowicie ciekawe efekty. Jeżeli chodzi o piaskowiec jako stylowy kamień do ogrodu, sprawdzi się on zarówno jako dominujący nad resztą monolit jak również niewielki kamień. Piaskowce są typowe dla obszarów położonych nad morzem, dlatego świetnie wpasują się w ogród pełen potoków, sadzawek i wodospadów. Z czasem piaskowce będą pokryte przez porosty i niewielkie rośliny, co nada niepowtarzalnego uroku ogrodowi.

Nikt nie może przeczyć, iż ogród, w którym nie ma kamieni przypomina swym wyglądem działkę, na jakiej uprawia się warzywa. Dopiero gdy złączymy oraz pomieszamy we właściwych ilościach rośliny, skały i wodę uzyskamy obraz prawdziwie dzikiej przyrody w swoim ogrodzie.

You Might Also Like