Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

W jakich sytuacjach przydatne są kotwy? Do jakich zadań są wykorzystywane? Co warto wiedzieć?

29 stycznia 2019
Chemiczne kotwy są bardzo najlepsze do stosowania w czasie budowy nowych domów, jak również w czasie remontu starych, w których podłoże bywa dosyć zniszczone.

Są najbardziej odpowiednie do wykonania zamocowań w betonie, cegłach, jak i betonie komórkowym.
Tego typu mocowanie chemiczne działa na zasadzie klejenia, a to powoduje, że łączniki są najlepsze do przygotowywania zamocowań w słabych, zniszczonych podłożach, jakie mają mniejszą stabilność – . Tego typu kotew można również używać blisko krawędzi podłoża jednocześnie bez narażenia się na jego podniszczenie, kruszenie oraz oderwanie fragmentu. Łączniki wklejane dokładnie wypełniają cały otwór, więc rekomendowane są do wykorzystywania na zewnątrz, szczególnie w tych miejscach, w jakich nie powinniśmy dopuszczać do przenikania wody oraz wilgoci do otworu.
magazyn

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym przykładem są obszary zamontowania barierek na trasie, gdyż będą sklejać przerwane podczas wiercenia warstwy przeciwwilgociowej izolacji. Dodatkowo zabezpiecza przed tworzeniem się szczelin oraz pęknięć podłoża w obszarze zamontowania elementu, a to ważne w naszej nieprzewidywalnej strefie klimatycznej. Kotwy rekomendowane są do naprawy tych miejsc, w jakich zostały wyrwane kotwy mechaniczne czy fajne kotwy nierdzewne.

Są niezawodne, jak tkotwy nierdzewne – zweryfikuj u źródła -ocowanie w materiałach słabej jakości, gdy musi ono przenieść duże obciążenie, np. zamontowanie dachu albo więźby dachowej. Do takich zadań więc jest to idealne, znajduje zastosowanie, gdy słabszej jakości materiały, dodatkowo podatne na duże obciążenia, muszą być bardziej i pewniej zabezpieczone.

You Might Also Like