W jaki sposób rozpocząć hodowlę gołębi?

Gołębniki powinno się utrzymywać w idealnej czystości. W owym celu oczyszczanie pomieszczeń (usuwanie piór, kału, kurzu itp.) musi odbywać się na co dzień. Czynność tę powinno się wykonywać ostrożnie, tak by gołębie wysiadujące jaja bądź pielęgnujące własne młode nie były denerwowane.

Ściółki w gniazdkach nie zastępuje się w trakcie wysiadywania jaj i w czasie, kiedy młódki są jeszcze zanadto młode. Po 9 dniach od wyklucia się pisklaczków można zmienić gniazdo na dopiero co zdezynfekowane a także umoszczone. Po skończeniu czasu wylęgowego, przynależy segmenty gniazdowe pozamykać jak też oddzielić czy usunąć z gołębnika.

Jeśli chcesz uzupełnić swą znajomość rzeczy na ten temat, to czytaj tu czym karmić psa seniora kolejne wiadomości. Wystarczy wejść w poniższy link.

Na okres zimowy separuje się cukrówki podług płci, by samce i samice przebywały w osobnych pomieszczeniach. W owym czasie wybierać powinno się preparaty dla gołębi ubogie w proteinę – profesjonalne preparaty dla gołębi. Wiosną, w przybliżeniu w połowie marca, łączy się pary do kojarzenia. Cukrówki te wsadza się do przegródek kojarzeniowych.

Wejdź do tego portalu i kontynuuj poznawanie (http://zielonalapka.com/pl/p/super-zel-zywolapka-odstraszacz-do-smarowania-odstraszacz-kun%2C-ptakow%2C-lisow%2C-kotow%2C-psow%2C-szczurow%2C-myszy%2C-kretow%2C-nornic-itp/175) interesujących tekstów. Opublikowaliśmy ich tam dużo i wszystkie opracowaliśmy z myślą o czytelnikach.

Po paru dobach, kiedy para gołębi poznała się już i przywykła do siebie, chowa się przegrodę, jaka je separuje, ażeby ptaki mogły przystąpić do kopulacji. Jeśli samiczka zostanie pokryta przez samczyka, możesz wpuścić je do pomieszczenia gniazdowego, gdzie wybierają gniazdo, do jakiego są złożone jaja, a oboje rodzice rozpoczynają ich wysiadywanie. W tym czasie nie należy ptaki denerwować.

koty - marina

Autor: Krzysztof Belczyński
Źródło: http://www.flickr.com

Gołębie poniektórych ras, szczególnie krótko dziobych, nierzadko nie są w stanie odpowiednio wykarmić swe pisklątka. Po dziesięciu dniach od wyklucia się pisklaczków, kiedy zachodzi nowy czas łączenia, rodzice pozostawiają je i nie dają im pożywienia. W takich warunkach pisklęta giną z chłodu oraz głodu. Już wcześniej więc powinno się do wychowania ich przygotować cukrówki mamki, zatem cukrówki dobrze żywiące.
Trzeba w taki sposób ustalić czas łączenia cukrówek rasowych oraz gołębi-mamek, aby obie pary składały jaja równocześnie lub z różnicą 3 dni. Potrzebne będą nam też środki takie jak Clearify – clearify.

, , , ,

Related posts

Jak dobrze zadbać psa

Posiadanie własnego zwierzątka jest jedną z najfajniejszych spraw w życiu. Ma to aspekt też edukacyjny, jeżeli mamy własne dziecko. Wówczas kształci się ono troski nad inną osobą rzecz jasna poprzez opiekę nad zwierzątkiem. Oczywiście kupując takie zwierzątko bądź biorąc je ze schroniska musimy sobie uzmysłowić jak niezmiernie istotne jest stosowne o niego doglądanie. Zwierzę analogicznie jak człowiek wymaga pokarmu, tak aby móc standardowo żyć, potrzebuje także, by za każdym razem w misce było właściwie dużo wody.

Czy warto korzystać z plastikowych opakowań? Jeżeli tak, to do jakich rzeczy? W jaki sposób zmniejszyć wykorzystywanie plastikowych torebek?

Należy przyznać, że całą masę produktów dziś kupuje się w plastikowych opakowaniach. Takie rozwiązanie jest całkiem wygodne i popularne, na tyle, iż niewiele ludzi pamięta jeszcze czasy, kiedy jakiś artykuł sprzedawany był w innego typu opakowaniach. Trzeba w związku z tym przyznać, iż się przyzwyczailiśmy do tego sposobu, aż trudno byłoby nam z takiej możliwości zrezygnować.

Czy już mamy zakupiony jesienny sweter?

Zawsze powinniśmy być właściwie ubrani do aury, gdyż jedynie wówczas będziemy mieli świadomość, że będzie nam ciepło i że z ochotą będziemy angażowali się w przeróżne zdarzenia.

Dlaczego warto dbać o swoje dłonie?

Dłonie to w opinii wielu jeden z najbardziej zaniedbanych obszarów ciała. Nasze dłonie zasługują na znacznie godniejsze traktowanie.
Właśnie dłońmi dokonujemy wiele podstawowych czynności każdego dnia.

Latest posts

Jaki sylwester Jelenia Gora może nam zaoferować?

Jeśli pragniemy otrzymać pewność, że ta najważniejsza noc w roku, będzie niesamowitym przeżyciem, to powinniśmy otrzymać gwarancję, że pragniemy sylwester spędzić w miejscu, w którym powiedzą, jak to wszystko przyszykować.

Jak dobrze zadbać psa

Posiadanie własnego zwierzątka jest jedną z najfajniejszych spraw w życiu. Ma to aspekt też edukacyjny, jeżeli mamy własne dziecko. Wówczas kształci się ono troski nad inną osobą rzecz jasna poprzez opiekę nad zwierzątkiem. Oczywiście kupując takie zwierzątko bądź biorąc je ze schroniska musimy sobie uzmysłowić jak niezmiernie istotne jest stosowne o niego doglądanie. Zwierzę analogicznie jak człowiek wymaga pokarmu, tak aby móc standardowo żyć, potrzebuje także, by za każdym razem w misce było właściwie dużo wody.

Masz w planach urlop? Czekają na ciebie noclegi w Zakopanem

Słońce, relaks, wylegiwanie w łóżku do późna i przebywanie na świeżym powietrzu – któż nie myśli o takich chwilach? Przydarzają się niestety wyłącznie w trakcie weekendu bądź urlopu, jakiego niestety nie mamy zbyt dużo i musimy nim rozumnie gospodarować, aby starczyło na wszystko, co sobie zamierzyliśmy. Jeśli i ty potrzebujesz już wypoczynku, wybierz Zakopane.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*