W jaki sposób rozpocząć hodowlę gołębi?

Gołębniki powinno się utrzymywać w idealnej czystości. W owym celu oczyszczanie pomieszczeń (usuwanie piór, kału, kurzu itp.) musi odbywać się na co dzień. Czynność tę powinno się wykonywać ostrożnie, tak by gołębie wysiadujące jaja bądź pielęgnujące własne młode nie były denerwowane.

Ściółki w gniazdkach nie zastępuje się w trakcie wysiadywania jaj i w czasie, kiedy młódki są jeszcze zanadto młode. Po 9 dniach od wyklucia się pisklaczków można zmienić gniazdo na dopiero co zdezynfekowane a także umoszczone. Po skończeniu czasu wylęgowego, przynależy segmenty gniazdowe pozamykać jak też oddzielić czy usunąć z gołębnika.

Jeśli chcesz uzupełnić swą znajomość rzeczy na ten temat, to czytaj tu czym karmić psa seniora kolejne wiadomości. Wystarczy wejść w poniższy link.

Na okres zimowy separuje się cukrówki podług płci, by samce i samice przebywały w osobnych pomieszczeniach. W owym czasie wybierać powinno się preparaty dla gołębi ubogie w proteinę – profesjonalne preparaty dla gołębi. Wiosną, w przybliżeniu w połowie marca, łączy się pary do kojarzenia. Cukrówki te wsadza się do przegródek kojarzeniowych.

Wejdź do tego portalu i kontynuuj poznawanie (http://zielonalapka.com/pl/p/super-zel-zywolapka-odstraszacz-do-smarowania-odstraszacz-kun%2C-ptakow%2C-lisow%2C-kotow%2C-psow%2C-szczurow%2C-myszy%2C-kretow%2C-nornic-itp/175) interesujących tekstów. Opublikowaliśmy ich tam dużo i wszystkie opracowaliśmy z myślą o czytelnikach.

Po paru dobach, kiedy para gołębi poznała się już i przywykła do siebie, chowa się przegrodę, jaka je separuje, ażeby ptaki mogły przystąpić do kopulacji. Jeśli samiczka zostanie pokryta przez samczyka, możesz wpuścić je do pomieszczenia gniazdowego, gdzie wybierają gniazdo, do jakiego są złożone jaja, a oboje rodzice rozpoczynają ich wysiadywanie. W tym czasie nie należy ptaki denerwować.

koty - marina

Autor: Krzysztof Belczyński
Źródło: http://www.flickr.com

Gołębie poniektórych ras, szczególnie krótko dziobych, nierzadko nie są w stanie odpowiednio wykarmić swe pisklątka. Po dziesięciu dniach od wyklucia się pisklaczków, kiedy zachodzi nowy czas łączenia, rodzice pozostawiają je i nie dają im pożywienia. W takich warunkach pisklęta giną z chłodu oraz głodu. Już wcześniej więc powinno się do wychowania ich przygotować cukrówki mamki, zatem cukrówki dobrze żywiące.
Trzeba w taki sposób ustalić czas łączenia cukrówek rasowych oraz gołębi-mamek, aby obie pary składały jaja równocześnie lub z różnicą 3 dni. Potrzebne będą nam też środki takie jak Clearify – clearify.

, , , ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.