Kiedy jechać do Tajlandii? Liczymy na ładną pogodę, nie chcemy jeździć w porę deszczową

Nie jest sekretem, iż piękna pogoda i atrakcyjna cena należą do głównych warunków udanych wczasów. Zastanówmy się więc, kiedy najlepiej wybrać się do Tajlandii, w taki sposób ażeby radosny humor a także zawartość portmonetki nie spłynęły nam razem z deszczem.

Tajlandia kiedy jechać? Z pewnością nie w deszczową porę. Jak już z pewnością wiemy, w Tajlandii rozróżnia się trzy naczelne pory roku . Deszczowa pora rozpoczyna się w większości wypadków na przełomie maja oraz czerwca, zaś trwa do października. Nie należy zbytnio jej demonizować, ponieważ nie wszędzie przebiega ona jednakowo.

Masz ochotę zapoznać się z następnymi ciekawymi wpisami na podobny temat? Bez problemu. Wejdź na hiperłącze do artykułu (https://bachledaresort.pl/) i czytaj tak długo, jak zechcesz.

Na Andamańskim wybrzeżu pada tak sowicie, iż ogromnie wiele ośrodków turystycznych jest wtenczas zamkniętych, jednak w drugich częściach kraju do końca lipca pada zazwyczaj nieczęsto – mniej więcej co trzy dni, z reguły po południu albo w nocy. Pora deszczowa jest odpowiednim czasem na wycieczkę dla ludzi pragnących ustrzec się sezonowego natłoku podróżników oraz zawyżonych z owej przyczyny cen. Powinna zaspokoić także osoby doceniające uroki krajobrazu, takie jak: wszędobylska soczysta zieleń, zalane pola ryżowe jak też świeżo kwitnące drzewa.

portret - wakacje

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością najlepszym czasem na podróż do Tajlandii będzie pora ciepła, często określana nazwą „chłodnej”. W rzeczywistości, tą trwającą od początku listopada do początku lutego porę roku, charakteryzuje najpiękniejsza pogoda a także optymalne temperatury wahające się od 28 do 32ºC . Warto jednak zabrać ze sobą cieplejszy sweter, dlatego że na przykład w górskich obszarach północy, temperatura może się gwałtownie obniżać wieczorem. W listopadzie a także grudniu mogą również wystąpić doraźne opady (wakacje na Kubie).

Będzie to najlepszy okres na oglądanie zabytków Tajlandii, bo będzie ono mniej wyczerpujące przy w miarę znośnym upale. Na wakacyjne eskapady polecana jest również Kuba wycieczki takie proponuje obecnie większość biur podróży.

, , ,

Related posts

Wybór tylko godnych zaufania opcji

Wśród szczególnie korzystnych możliwości nocowania w ciekawych rejonach Polski wyszukać można te w stu procentach odpowiednie dla nas. Wypróbowane rozwiązania trafiają idealnie w dzisiejsze wymogi klientów, natomiast oferta noclegowa ciągle się poszerza.

Wypoczynek na Mazurach 2016

Mazury to świetne miejsce, aby odpocząć, złapać kontakt z naturą i spędzić wakacje. Dzięki pięknu naturalnego otoczenia, czystemu powietrzu oraz wielości zabytków i atrakcji, które czekają na turystów, Mazury co roku przyciągają tłumy, które niezwykle chętnie przyjeżdżają do tego uroczego zakątka naszego kraju.

Przetestowane obuwie do misji specjalnych. Czym się kierować przy ich zakupie?

Niemal każda kobieta w swej garderobie piękne buty na co dzień, luksusowe szpilki na duże wyjścia, baletki, czasem także parę par butów sportowych. Jednakże nie każda ma obuwie specjalistyczne, przydatne przy uprawianiu sportów (wspinaczka, jazda konna) lub zimowe buty traperki na ekstremalnie niskie temperatury. Jakimi zasadami się kierować przy zakupie takich butów?

Malediwy – stosunkowo droga, ale jaka piękna egzotyka!

Należy się streszczać, bo niestety jest całkiem możliwe, że za kilkadziesiąt lat Malediwy po prostu znikną z powierzchni naszej planety. Być może nie będzie tak beznadziejnie, w końcu to byłaby katastrofa, ale to w sumie rewelacyjna "wymówka" dla osób, które pragną ujrzeć ten malutki kraj, lecz z różnego rodzaju przyczyn wybierają Włochy, Międzyzdroje albo Tunezję.

Latest posts

Kiedy przeprowadza się USG kolana?

USG kolana to powszechnie stosowane badanie, które pozwala na prawidłową diagnozę dolegliwości zwyrodnieniowych, urazów mających miejsce w obrębie kolana czy dolegliwości reumatoidalnych.

Wybór tylko godnych zaufania opcji

Wśród szczególnie korzystnych możliwości nocowania w ciekawych rejonach Polski wyszukać można te w stu procentach odpowiednie dla nas. Wypróbowane rozwiązania trafiają idealnie w dzisiejsze wymogi klientów, natomiast oferta noclegowa ciągle się poszerza.

Reklama w internecie to obecnie najlepsza możliwość dotarcia ze swoją ofertą do szerokiej grupy konsumentów. Właściwie zaprojektowana strona jest najważniejszym zadaniem dla wszystkich producentów

Właściwe zaprezentowanie własnych towarów i następnie uporządkowanie łatwości w zakupie to teraz niemały wyznacznik powodzenia na rynku. Internet jest tak ogólnym narzędziem komunikacji, iż dochodzi do najbardziej licznej grupy odbiorców i żaden inny sposób nie może się z nim równać. Wyjątkową rzeczą, na którą należałoby zwrócić uwagę jest to, aby nasza zestaw była widoczna w sieci w droga jak najbardziej przejrzysty i zachęcający.