Kiedy jechać do Tajlandii? Liczymy na ładną pogodę, nie chcemy jeździć w porę deszczową

Nie jest sekretem, iż piękna pogoda i atrakcyjna cena należą do głównych warunków udanych wczasów. Zastanówmy się więc, kiedy najlepiej wybrać się do Tajlandii, w taki sposób ażeby radosny humor a także zawartość portmonetki nie spłynęły nam razem z deszczem.

Tajlandia kiedy jechać? Z pewnością nie w deszczową porę. Jak już z pewnością wiemy, w Tajlandii rozróżnia się trzy naczelne pory roku . Deszczowa pora rozpoczyna się w większości wypadków na przełomie maja oraz czerwca, zaś trwa do października. Nie należy zbytnio jej demonizować, ponieważ nie wszędzie przebiega ona jednakowo.

Masz ochotę zapoznać się z następnymi ciekawymi wpisami na podobny temat? Bez problemu. Wejdź na hiperłącze do artykułu (https://bachledaresort.pl/) i czytaj tak długo, jak zechcesz.

Na Andamańskim wybrzeżu pada tak sowicie, iż ogromnie wiele ośrodków turystycznych jest wtenczas zamkniętych, jednak w drugich częściach kraju do końca lipca pada zazwyczaj nieczęsto – mniej więcej co trzy dni, z reguły po południu albo w nocy. Pora deszczowa jest odpowiednim czasem na wycieczkę dla ludzi pragnących ustrzec się sezonowego natłoku podróżników oraz zawyżonych z owej przyczyny cen. Powinna zaspokoić także osoby doceniające uroki krajobrazu, takie jak: wszędobylska soczysta zieleń, zalane pola ryżowe jak też świeżo kwitnące drzewa.

portret - wakacje

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością najlepszym czasem na podróż do Tajlandii będzie pora ciepła, często określana nazwą „chłodnej”. W rzeczywistości, tą trwającą od początku listopada do początku lutego porę roku, charakteryzuje najpiękniejsza pogoda a także optymalne temperatury wahające się od 28 do 32ºC . Warto jednak zabrać ze sobą cieplejszy sweter, dlatego że na przykład w górskich obszarach północy, temperatura może się gwałtownie obniżać wieczorem. W listopadzie a także grudniu mogą również wystąpić doraźne opady (wakacje na Kubie).

Będzie to najlepszy okres na oglądanie zabytków Tajlandii, bo będzie ono mniej wyczerpujące przy w miarę znośnym upale. Na wakacyjne eskapady polecana jest również Kuba wycieczki takie proponuje obecnie większość biur podróży.

, , ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.