Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Kiedy jechać do Tajlandii? Liczymy na ładną pogodę, nie chcemy jeździć w porę deszczową

8 lutego 2020
Nie jest sekretem, iż piękna pogoda i atrakcyjna cena należą do głównych warunków udanych wczasów. Zastanówmy się więc, kiedy najlepiej wybrać się do Tajlandii, w taki sposób ażeby radosny humor a także zawartość portmonetki nie spłynęły nam razem z deszczem.

Tajlandia kiedy jechać? Z pewnością nie w deszczową porę. Jak już z pewnością wiemy, w Tajlandii rozróżnia się trzy naczelne pory roku . Deszczowa pora rozpoczyna się w większości wypadków na przełomie maja oraz czerwca, zaś trwa do października. Nie należy zbytnio jej demonizować, ponieważ nie wszędzie przebiega ona jednakowo. Na Andamańskim wybrzeżu pada tak sowicie, iż ogromnie wiele ośrodków turystycznych jest wtenczas zamkniętych, jednak w drugich częściach kraju do końca lipca pada zazwyczaj nieczęsto – mniej więcej co trzy dni, z reguły po południu albo w nocy. Pora deszczowa jest odpowiednim czasem na wycieczkę dla ludzi pragnących ustrzec się sezonowego natłoku podróżników oraz zawyżonych z owej przyczyny cen. Powinna zaspokoić także osoby doceniające uroki krajobrazu, takie jak: wszędobylska soczysta zieleń, zalane pola ryżowe jak też świeżo kwitnące drzewa.

portret - wakacje

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością najlepszym czasem na podróż do Tajlandii będzie pora ciepła, często określana nazwą „chłodnej”. W rzeczywistości, tą trwającą od początku listopada do początku lutego porę roku, charakteryzuje najpiękniejsza pogoda a także optymalne temperatury wahające się od 28 do 32ºC . Warto jednak zabrać ze sobą cieplejszy sweter, dlatego że na przykład w górskich obszarach północy, temperatura może się gwałtownie obniżać wieczorem. W listopadzie a także grudniu mogą również wystąpić doraźne opady (wakacje na Kubie).

Będzie to najlepszy okres na oglądanie zabytków Tajlandii, bo będzie ono mniej wyczerpujące przy w miarę znośnym upale. Na wakacyjne eskapady polecana jest również Kuba wycieczki takie proponuje obecnie większość biur podróży.

You Might Also Like