Do jakiego typu potrzebne są kotwy? W których zadaniach znajdują zastosowanie?

Murowanych warstw ściany trójwarstwowej nie należy łączyć przy pomocy wieńców lub innych trwałych elementów konstrukcji domu. Najbardziej odpowiednie są do tego kotwy stalowe. Takie połączenie powinno być dość elastyczne, żeby pozwalało na niezależną pracę warstw ściany.

kotwy nierdzewne

Autor: Municipal Archives of Trondheim
Źródło: http://www.flickr.com
To właśnie znaczy, że należy w takiej sytuacji odpowiednio i z rozwagą wybierać właściwą kotwę.
Najbardziej właściwe są kotwy nierdzewne, a to z tego powodu, iż stykają się z zaprawą. Poprzez połączenie kotew z konstrukcyjną warstwy ściany powinniśmy wyróżnić kotwy do umieszczenia w spoinach, ale i takie wbijane lub wkręcane w mur nośny. W osłonowej warstwie ściany kotwy trzeba rozmieszczać w spoinach poziomych jakie mają rozstaw około pięćdziesięciu centymetrów, rozstaw w pionie zaś to wielokrotność wysokości cegły, ma ona 40-45 cm. – skocz na tę stronę.
Powinniśmy więc przyjąć, że do połączenia warstw 1m2 trzeba posiadać 5 kotew. Kotwy do wmurowania powinniśmy wpuszczać w spoiny nośnej warstwy na głębokość około pięciu centymetrów. Najlepiej gdy spoiny obu warstw ściany trójwarstwowej pojawiają się na identycznej wysokości. Jeżeli tak będzie to z łatwością umieścimy kotwy w poziomej płaszczyźnie lub tylko lekko odegniemy je do dołu w stronę zewnętrznej warstwy.

reklama

Autor: Roberto Nieves
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu następuje odpływ wilgoci. Jeżeli pozostawimy szczelinę wentylacyjną, a ponadto korzystamy z gotowych kotw, to najlepiej umieszczać na nich systemowe dystansujące elementy, dzięki temu można dociskać izolację – kotwa nierdzewna.

Są także potrzebne pod tym kątem, iż pełnią funkcję kapinosów, po jakich spływają skropliny pary wodnej. Jeśli warstwa ściany murowana jest na cienką spoinę, to najkorzystniej wybrać specjalne kotwy, jakie mają spłaszczone zakończenia.

, , ,

Related posts

Zakupy przez internet to szybki sposób na to, by zaopatrzyć się we wszystkie przedmioty, jakich potrzebujemy

Każdy człowiek jest inny, ma odrębne upodobania i kreuje swój świat tak, aby czuć się w nim dobrze. Z tym właśnie wiążą się potrzeby, jakie ma każdy z nas. Są one mocno zróżnicowane i bardzo często zależą od naszych talentów i upodobań. Nie wszyscy ludzie realizujący zakupy w internecie poszukują tego, co my – zazwyczaj fani muzyki nie szukają fachowego sprzętu do chodzenia po górach, a fryzjerki nie koncentrują swojej uwagi na sprzęcie elektrycznym. Bogactwo ludzkich zainteresowań powoduje, że internet to miejsce, które odpowiada na każde nasze zachcianki, dlatego każdy z nas może znaleźć w niej to, czego poszukuje.

Nawet jeżeli nosisz doprawdy duży rozmiar odzieży, zakupy nie spowodują ci już kłopotu

Mnóstwo osób uwielbia chodzić na zakupy oraz kupować dla siebie nowe ubrania. Jednakże zakupy potrafią sprawić też wiele problemów, szczególnie kiedy nie można otrzymać ładnej odzieży w odpowiednim rozmiarze. Z taką niedogodnością borykają się głównie osoby puszyste, gdyż gdy chodzi o ubrania duże rozmiary przez dłuższy czas były produkowane w skromniejszym asortymencie.

Latest posts

Modne jeansy dla mężczyzn produkowane w różnych rozmiarach

Dobre spodnie jeansowe męskie na pewno są się niezwykle dobrze sprzedawały. Gwarancją tego jest to, iż panowie wciąż potrzebują nowych spodni, a spodnie jeansowe uważane bywają za bardzo wygodne, a jednocześnie jedne z najnowszych typów spodni.